Rekuperacja

Rekuperacja

Czym jest Rekuperacja?

Rekuperacja jest to wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Ma za zadanie dostarczenie do pomieszczeń świeżego powietrza, odzyskując przy tym ciepło.

Jak działa?

Zużyte powietrze o wysokiej temperaturze, które jest odprowadzane z pomieszczeń, mija się w wymienniku ze świeżym, nawiewanym z zewnątrz. Taka wymiana pozwala zmniejszyć straty cieplnej wentylacji nawet do 90%. Dzięki zastosowaniu rekuperacji oszczędzamy na ogrzewaniu!

Dodatkowo zanieczyszczone powietrze z pomieszczeń zostaje wyrzucone z domu, a świeże nawiewane z zewnątrz przechodzi przez filtry wstępne, dzięki czemu zanieczyszczenia nie dostają się do środka. Możliwa jest rozbudowa instalacji o różnego rodzaju akcesoria takie jak: filtry anty-smogowe, nagrzewnice, czy chłodnice kanałowe.

Dlaczego wentylacja mechaniczna a nie grawitacyjna?

Nowoczesne budownictwo jest bardzo szczelne, przez co wentylacja grawitacyjna nie działa tak jak powinna. Polega ona na dostawaniu się świeżego powietrza z zewnątrz przez szczeliny w drzwiach, oknach, nawiewnikach lub naturalnych nieszczelnościach budynku. Stąd też przy budowie szczelnego domu o niskim współczynniku EP, konieczne jest zastosowanie wentylacji mechanicznej. Dodatkowo małymi krokami jesteśmy zmuszani do korzystania z odnawialnych źródeł poprzez ciągle zaostrzane przepisy prawa.

Korzyści:

-Świeże i czyste powietrze dostępne w twoim domu;

-Dom wolny od bakterii i zarazków;

-Oszczędności płynące z odzysku ciepła!

Jaki system rekuperacji wybrać?

W naszej ofercie znajdują się rekuperatory najwyższej jakości, polskich producentów takich jak:

Thessla Green, Daikin, Berluf, reQnet, IzzI. Jeśli mają państwo na oku innych producentów również jesteśmy w stanie przeprowadzić montaż, jednak najpierw zweryfikujemy Państwa wybór, a w razie problemu doradzimy.

MD Solution

Skontaktuj się z nami!

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz. Jeśli nie odbierzemy, to znaczy, że pracujemy i oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.